У Польщі до числа найважливіших обов’язків водія відноситься регулярне обстеження технічного стану автомобіля або мотоцикла. Підтвердженням виконання цього обов’язку є штамп у реєстраційному посвідченні.

Що означає відсутність місця в реєстраційному посвідченні? Чи потрібно замінювати документ новим? Як його замінити?

Dowód rejestracyjny (техпаспорт) – посвідчення про реєстрацію кожного автомобіля / транспортного засобу. Відповідно до Закону “Про дорожній рух” є документом, що підтверджує допуск транспортного засобу в експлуатацію. Ознакою такого посвідчення є штамп з діагностичної станції, яка проводить технічне обстеження. Згідно зі зразком документа на ньому передбачено місце для 6 штампів, що підтверджують технічну експертизу. Вони повинні повторюватися в обов’язковому порядку щороку.

Відсутність місця в реєстраційному посвідченні може здивувати водіїв кожні кілька років. Що робити в такій ситуації? Чи потрібна заміна реєстраційного посвідчення?

Колись брак місця в техпаспорті була серйозною проблемою для водіїв, необхідно було оформити новий документ. Тому заміна документа кожні шість років була обов’язком.

Дійсність технічних досліджень підтверджується довідкою (zaświadczenie), виданої діагностом. Сьогодні немає обов’язку возити документ з собою,
а в разі дорожньої перевірки співробітник може перевірити актуальність нашого технічного огляду в центральному реєстрі транспортних засобів.

З 4 грудня 2020 року за відсутності місця для штампів з діагностичної станції, що підтверджують дійсність технічних експертиз, ми не зобов’язані замінювати
техпаспорт. Однак законодавець передбачає можливість створення нового документа, якщо водій того забажає.

Также будет интересно:  Полезная информация для тех, кто собирается в Европу на своем автомобиле.

Майте на увазі, що паперовий реєстраційний документ як і раніше є дійсним документом. Хоча б для продажу авто, і то не обов’язково обмінювати посвідчення, досить передати новому власнику довідку від діагноста.

Коли потрібно замінити реєстраційне посвідчення, незважаючи на зміну правил?

Пересуваючись по Польщі, водієві не потрібно турбуватися про те, щоб взяти з собою документи, пов’язані з транспортним засобом, завдяки доступу поліції до бази CEP. Якщо у нас не вистачає місця в техпаспорті, діагност після огляду видає нам спеціальну довідку, яка замінює штамп. Однак навіть це не є необхідним при дорожньому контролі в Польщі.

Тільки виїжджаючи за кордон, ми повинні бути зацікавлені в заміні техпаспорта або хоча б взяти з собою довідку з діагност станції. Адже поліція інших країн не має доступу до польського реєстру транспортних засобів.

Заміна техпаспорта необхідна при зміні внесених до нього даних, наприклад ім’я або адреса власника або параметри транспортного засобу. Це також необхідно зробити, якщо до транспортного засобу додається неповнолітній співвласник.

Якщо ви хочете отримати нове реєстраційне посвідчення, Вам слід звернутися до відділу зв’язку міського або муніципального управління (do Wydziału komunikacji i transportu urzędu miasta lub gminy) під яким ми підкоряємося за місцем проживання, і подати заявку на видачу нового документа. До заповненої заяви про видачу нового реєстраційного посвідчення (wniosek o wydanie dowodu) повинні бути додані:

Также будет интересно:  Когда мы сможем ездить без техпаспорта и страховки.

● старий реєстраційний документ;

● актуальна довідка про проведене технічне обстеження (якщо документ має чинну печатку або в CEPiK є інформація про достовірність проведення дослідження, то довідка не потрібна) – zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym;

● картка транспортного засобу – якщо вона була видана (необхідна при отриманні нового техпаспорта) – karta pojazdu;

● виписка з KRS, у разі ведення бізнесу;

● підтвердження оплати збору за заміну реєстраційного посвідчення.

Для перевірки посадовою особою у Вас повинно бути при собі посвідчення особи і поліс OC. У разі, якщо автомобіль має кілька власників, необхідно мати письмовий дозвіл або подати заяву про те, що заявник діє за згодою більшості співвласників.

Скільки коштує заміна техпаспорта?

Вартість заміни документа становить:
– адміністративний збір за видачу реєстраційного посвідчення 54 злотих;
– за тимчасовий документ – 18,50 зл.
До цього слід додати реєстраційний внесок 50 гр. Стягується додатковий гербовий збір у розмірі 17 злотих (Ви не платите за дозвіл для чоловіка, батька, бабусь і дідусів, прабабусь і дідусів, братів і сестер і ті, котрі досягли повноліття дитини, онуків або правнуків).

Будемо вдячні, якщо Ви, поділитеся цією інформацією з друзями, клікнувши по кнопках соцмереж.

Дякуємо що Ви з LifePoland

Подарунки для коханої людини BAZANVI