Я більше не в уряді; Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький і, наскільки мені відомо, президент Анджей Дуда прийняв мою відставку, – сказав президент PiS Ярослав Качинський в інтерв’ю PAP. Моїм наступником у ранзі віце-прем’єр-міністра буде глава Міністерства національної оборони Маріуш Блащак, – додав він.        Ярослав Качинський більше не в уряді.  Він вказав свого наступника

Ярослав Качинський 

На запитання ПАП віце-прем’єр-міністр, голова Комітету безпеки, чи прийняв він уже рішення про вихід з Ради міністрів, відповів: «Я більше не в уряді». – Я вже подав заяву на звільнення Прем’єр-міністру і її прийняли. Наскільки мені відомо, це підписав і президент, – додав він.

На запитання про оцінку його присутності в уряді лідер ПіС відповів, що йому вдалося реалізувати задуманий план. – Хоча я не буду приховувати, що війни в цьому плані не було, хоча він був підготовлений до можливого війну. Я вважаю, що тоді були прийняті найважливіші рішення щодо Польщі, щоб уникнути дуже важкої долі. Ми хочемо озброїтися достатньо, щоб зробити можливий напад на нашу країну абсолютно ірраціональним заходом, – підкреслив Ярослав Качинський.

Ярослав Качинський більше не в уряді

Він додав, що у нього хороші спогади про 20 місяців перебування в канцелярії прем’єр-міністра. – Звісно, ​​я мав бути в уряді на чотири місяці менше, але в Україні почалася війна. Сьогодні перебіг війни такий, що невідомо, коли вона закінчиться. Проте ми більш-менш знаємо, коли у нас будуть вибори, тому мені довелося вибирати, і я вибрав. Я хотів би дожити до кінця війни, але, схоже, вона триватиме довше, – підкреслив Ярослав Качинський.

– Я вирішив, що маю зосередитися на тому, що є найважливішим для майбутнього Польщі. Не те, щоб я переоцінював свою роль, просто партія повинна повернути свій запал, тому що наближається час, який є найважливішим для кожної політичної партії у світі. Метою виборів є отримання хорошого результату виборів, і, що стосується ПіС, перемога на них і можливість здійснення влади, звісно, ​​в коаліції «Об’єднаних правих», будуть хорошим результатом, – додав він.

На запитання, хто буде наступним головою Комітету безпеки, він відповів: «Уже не секрет, що це буде глава Міністерства національної оборони Маріуш Блащак». – Це цілком природне рішення. Ми воюємо, а він міністр оборони, тому в особливій ситуації, в якій ми знаходимося, таке поєднання має великі переваги, оцінив Качинський. Він додав, що міністр Блащак виконуватиме свої обов’язки у ранзі віце-прем’єр-міністра.

На запитання, коли буде призначено Блащака, лідер PiS відповів, що рішення в цьому питанні було на розсуд Анджея Дуди. – Це рішення прийнято в Президентському палаці, тому я не хочу говорити від імені Президентського палацу, – підкреслив він.

Ярослав Качинський коментує заяву прем’єр-міністра Моравецького

PAP також запитав президента PiS про недавню заяву прем’єр-міністра Моравецького, який у Спалі, посилаючись на реформу судової системи, сказав: «Ми реформуємо цю судову систему вже сьомий рік. Я б не хотів померти за судову систему. Справді. Це не окупається». А також за відповідь на ці слова міністра юстиції, голови «Солідарної Польщі» Збігнєва Зіобро, який написав у Twitter, що «з відходом Беати Шидло закінчилося зелене світло для змін у судовій системі».

– У Польщі суди працюють не погано, а страшенно погано. Якщо ми можемо говорити про незаконність у Польщі, то це джерело. Джерелом є доктрина Неймана, вона чудово описує реальний стан наших суджень, – сказав Качинський, посилаючись на стару записану заяву політика Громадянської платформи Славомира Неймана, який сказав, що суди наші і що хто буде лояльний до Громадянської Платформа, ніщо не буде під загрозою.

– Що це не так. Зміни в судовій системі не пройшли. Це така погана тактична гра, абсолютно непотрібна, – підкреслив Ярослав Качинський.

Ярослав Качинський був призначений віце-прем’єр-міністром 6 жовтня 2020 року і виконував завдання голови Комітету Ради міністрів у справах національної безпеки і оборони. До складу Комітету входять такі міністри: оборони, юстиції, внутрішніх справ, координатор спецслужб та міністр закордонних справ.

Дякуємо що Ви з LifePoland

Подарунки для коханої людини BAZANVI

Также будет интересно:  Россия  провела испытательный запуск межконтинентальной баллистической ракеты.