Особам, які виїжджають з України від збройного конфлікту, не треба реєструватися у пунктах прийому біженців – рецепційних центрах, а також думати про те, як полагодити формальності.
Усім особам, які – втікаючи з України – шукають прихистку в Польщі – не треба побоюватися, якщо йдеться про їх легальне перебування на території РП.

Найближчими днями не треба також подавати жодних клопотань до: Управління у справах іноземців / Воєводських управлінь/ Прикордонної служби у пунктах перетину кордону. Те ж стосується громадян України, які проживають у Польщі деякий час, але їхні документи, на підставі яких дозволено проживання, вже недійсні.

Усі особи, які втікають з України від збройного конфлікту і не мають гарантованого місця перебування (місця на ночівлю) у Польщі, можуть звернутися до рецепційного центру. Там вони одержать: інформацію щодо перебування у Польщі: їжу, основну медичну допомогу, місце для відпочинку. Потім їм буде повідомлено про те, де їх тимчасово поселять. Усі біженці з України мають доступ до безкоштовної медичної допомоги та польських лікарів.

Громадянам України, які зараз перебувають в Польщі, не треба покидати Польщу. Йдеться про тих, чиї документи, що дають право на перебування і проживання, вже недійсні. Ці громадяни України також не повинні побоюватися, що їхнє перебування та проживання у Польщі вважатиметься нелегальним.

Также будет интересно:  Уникальные монеты, в честь 100-летия дня независимости Польши.

Перебування усіх біженців (громадян України і громадян інших держав), що перетнули українсько-польський кордон в звʼязку з військовою агресією Росії проти України, є абсолютно ЛЕГАЛЬНИМ до моменту, поки не зʼявиться інформація щодо новелізації закону про іноземців.
Стосується це також осіб, яким Польська Прикордонна Служба видала документ з інформацією, що їх перебування на території Польщі є легальним протягом 14 днів.

Чи можна їхати далі на захід після перетину кордону, користуючись безвізовим режимом?

Після перетину польського кордону, якщо ви в’їхали по біометричному паспорту – ви можете іхати далі, безвізовий рух вам це дозволяє. Якщо ви склали заяву, щоб отримати статус біженця у Польщі – тоді ні, країною вашого перебування до моменту видачі рішення про статус біженця залишається Польща.

Компанія Deutsche Bahn оголосила, що жителі України, які тікають зі своєї країни через війну, можуть безкоштовно користуватися поїздами далекого прямування з Польщі в напрямку Німеччини до Берліна. З собою слід мати український паспорт або інший документ, що засвідчує особу.
Щодня з Польщі до Німеччини курсує до шести поїздів далекого прямування Eurocity, всі через прикордонний перехід Франкфурт-на-Одері. Потяги далекого прямування курсують з Варшави, Гданська, Перемишля на кордоні з Україною, Кракова та Вроцлава.

Заява про міжнародний захист.

Для легального перебування в Польщі не є обхідним подавати заяву про міжнародний захист.

Также будет интересно:  Падение Кабула произошло после ряда ошибок разведки, заявили представители министерства обороны.

Безкоштовний проїзд для громадян України поїздами PKP Intercity.

З 26 лютого 2022 року до 25 березня 2022 громадяни України, які перетинають польський кордон, можуть безоплатно користуватися проїздом поїздами на залізничному міжміському транспорті економічних категорій TLK i IC на польській території з урахуванням пересадок на наступні напрямки перевізника зазначених категорій.

Медичні послуги.

Громадяни України, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року мають доступ до безкоштовної медичної допомоги у польських лікарнях та поліклініках.

Про можливість навчання у польських школах дітей з України, які тікають від війни.

Учні з України в віці від 7 до 18 років приймаються до державних шкіл і отримують опіку на умовах, що застосовуються до громадян Польщі. Прийом до школи можливий протягом усього навчального року, а клас, у якому буде продовжуватися навчання, визначатиметься згідно сумі закінчених навчальних років за кордоном.
Прийом учнів, які приїжджають з-за кордону, регулюється на законодавчому рівні. У цьому процесі правова підстава перебування студента в Польщі не має значення.